Перед перельотом з домашнім улюбленцем потрібно врахувати дуже багато речей. Важливо все: від документів для вихованця до розміру перенесення і часу, за яке потрібно приїхати в аеропорт.

Перевезення тварин регулюється вимогами державних органів країн вивезення, ввезення та транзиту. Для здійснення перевезення пасажир повинен забезпечити наявність наступних документів:

 • Дозвіл на ввезення, вивезення або транзит тварини для відповідної країни.
 • Дійсну мед. довідку, свідоцтво про вакцинацію та інші документи, які вимагають служби щодо дотримання санітарних і карантинних правил в країнах ввезення, вивезення або транзиту.

Як купити квиток на літак для собаки, кішки або іншої тварини

Спершу переконайтеся, що авіакомпанія дозволяє перевозити вашу тварину. Надійніше всього запитати про транспортування конкретного вихованця безпосередньо перевізнику.

Виберіть дату і рейс і перед покупкою зателефонуйте в авіакомпанію і запитайте, чи можна провезти вихованця. У авіакомпаній є обмеження по кількості тварин на рейсі: наприклад, у салоні S7 (авіакомпанія «Сибір») можуть одночасно летіти не більше двох клітин. У перевезенні в одному салоні можуть відмовити тваринкам-антагоністам: наприклад, котику і собаці. Це означає, що якщо інший пасажир вже повідомив авіакомпанії, що полетить з собачкою в ручній поклажі, то вашу кішку запропонують здати в багаж.

Якщо на провезення дали добро, то купіть квиток і відразу передзвоніть в авіакомпанію, щоб узгодити перевезення тварини. Останній термін для такого дзвінка – за 36-72 години до вильоту рейсу (залежить від авіакомпанії), але краще не затягувати, щоб інші пасажири не розібрали квоту на вихованців. У кол-центрі одразу або підтвердять провезення звіра, або зателефонують через день-два.

Тварини не входять в норму багажу і не перевозяться безкоштовно жодної авіакомпанією.

Без доплати літають тільки собаки-поводирі, які супроводжують сліпих або глухих пасажирів, і службові собаки, іноді – собаки психологічної підтримки.

Оплата за інших вихованців залежить від авіакомпанії і буває двох видів: фіксована і за вагою. Зважують звірка разом з контейнером.

Де полетить тварина: в салоні або в багажному відсіку.

В якості ручної поклажі

В салон літака зазвичай дозволяють брати вихованців, якщо разом з контейнером вони важать до 8 кг. Зрідка буває до 10 кг – так, наприклад, у Alitalia.

Максимальна вага і вимоги до контейнера дивіться на сайті авіакомпанії. Серед загальних правил: розмір контейнера – 105-135 см за сумою трьох вимірів, він добре вентилюється і надійно закривається, дно не протікає (може бути застелене одноразової дитячої пелюшкою), вихованець всередині встає в повний зріст і не впирається при цьому головою в кришку.

Для собак і кішок в ручній поклажі авіакомпанії зазвичай дозволяють використовувати як м’які, так і жорсткі контейнери. У салоні їх ставлять під попереду стоїть крісло. За правилами, вихованець повинен сидіти в своєму тимчасовому будиночку весь час польоту. Іноді в один контейнер дозволяють посадити двох звірків.

Деякі авіакомпанії не пускають вихованців в ручну поклажу, якщо ви летите бізнес-класом: в Finnair це пояснюють тим, що під сидіннями немає місця для клітин.

Службова собака і поводир також полетять в салоні – навіть якщо це сухорляві вівчарки. Таким звірам потрібні документи про «професію» (крім всіх інших), вони повинні бути в нашийнику і наморднику. Господарю може знадобитися документ про інвалідність. Собаки психологічної підтримки в залежності від правила авіакомпанії можуть летіти в салоні або в багажному відсіку.

Як правило, вихованців в салон беруть на додаток до звичного місця ручній поклажі, а не замість. На деяких напрямках перевезення тварин в ручній поклажі заборонене, – наприклад, до Великобританії, куди звірів відправляють тільки карго. Схожі правила зустрічаються у авіакомпаній: на літаках Emirates всі тварини відправляються в багажний відсік.

У багажі

Тварин, які разом з контейнером важать більше 8 кг, доведеться здавати в багаж. Туди ж можуть відправити собаку агресивної породи, навіть якщо за вагою вона проходить в салон.

Максимальна вага залежить від авіакомпанії: у «Аерофлоту» – 50 кг, у МАУ – 75 кг, – і може залежати від напрямку. Якщо ваш улюбленець важче, ніж треба, його можна відправити як вантаж.
Звичайна клітина для перевезення тварини в багажний відсік не годиться.

 У магазині найпростіше запитати контейнер, що підходить під стандарт ІАТА, але обов’язково перевірте, чи співпадає він з вимогами вашої авіакомпанії. Для бійцівських собак можуть знадобитися посилені клітини. Для важких собак має сенс докупити до клітки коліщатка, але обов’язково зніміть їх перед відправкою в багаж.

Дно клітки перед польотом застеляють непромокальними пелюшками: приліпіть скотчем, щоб не з’їжджали. Як варіант, можна використовувати спеціальні вбираючі пелюшки для тварин. Зверху покладіть плед або ковдрочку.

З приводу їжі для тварин в багажі є різні думки. Багато хто боїться, що з собакою від стресу трапиться розлад шлунка, тому в день перельоту не годують взагалі. Інші пригощають невеликим ласощами перед польотом. Якщо не впевнені – порадьтеся з ветеринаром. Воду зазвичай наливають. Щоб її не розплескали під час навантаження, досвідчені господарі перед відправкою в багажне відділення просять в найближчій кав’ярні лід і кладуть його в поїлку.

   Дотримуйтесь цих порад, якщо ваш вихованець повинен летіти в вантажному відсіку

 • Ніколи не відправляйте брахицефальних тварин (пекінеси, бульдоги, перські кішки) в вантажні відсіки.
 • Літайте прямими рейсами. Так ваш улюбленець точно не загубиться в багажі.
 • Практично будь-яка людина при контакті з твариною намагається бути акуратною. Але про всяк випадок запитайте у авіакомпанії, чи можете ви спостерігати за завантаженням і розвантаженням вашого вихованця.
 • При посадці в літак, повідомте капітана або стюардесу про те, що ваш улюбленець подорожує в вантажному відсіку. Якщо капітан знає, що на борту знаходяться домашні тварини, він може вжити особливих заходів обережності.
 • Влітку найкраще літати рано вранці або пізно ввечері. Взимку варто вибирати денні перельоти.
 • Напишіть своє ім’я, номери телефонів та адресу на нашийнику тварини і стікерах на зовнішній стороні контейнера.
 • Переконайтеся, що кігті вашого вихованця підстрижені, щоб захистити їх від попадання в двері, дірки і інші тріщини.
 • Познайомте тварину з контейнером заздалегідь. Це дозволить звести до мінімуму стрес під час подорожі.
 • Не давайте вашому улюбленцю транквілізатори, якщо вони не прописані вашим ветеринаром.
 • Покладіть кубики льоду в чашку для води, прикріплену до внутрішньої частини перенесення. Повна миска з водою буде розливатися і викликати дискомфорт.
 • Намагайтеся не літати з тваринами під час великих свят і відпусток. Через багажної суєти і великого навантаження персоналу, до вашого вихованця можуть поставитися не так акуратно, як хотілося б.

За більш детальною інформацією звертайтесь до менеджерів нашої компанії.

Зв'язок