В ЗАСТОСУНКУ “ВДОМА” ОНОВИЛИ УМОВИ САМОІЗОЛЯЦІЇ

Відтепер невакциновані мандрівники, які повертаються в Україну, повинні встановлювати на смартфон додаток “Вдома”. Зареєструватись в системі потрібно за 72 години до тестування, а контролю на основі геолокації та розпізнавання обличчя більше не буде.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Для реєстрації в застосунку “Вдома” потрібно вказати контакті дані, серію паспорта, місце самоізоляції та номер телефону. Після цього, протягом 72 години потрібно зробити ПЛР-тест або тест на антиген. Тестування потрібно проходити в лабораторії, що верифікована МОЗ. В застосунку має підтягнутись негативний результат.

Якщо ж мандрівник не зробить тест після перетину кордону, через 72 години застосунок дезактивується, а інформація автоматично передається до правоохоронних органів. Поліція буде вибірково перевіряти дотримання самоізоляції.

У випадку відмови від встановлення додатку “Вдома”, то для українців передбачена двотижнева самоізоляція, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді.

За минулий рік застосунком “Вдома” скористали майже мільйон людей, які повертали з-за кордону та проходили самоізоляцію. Тепер же його потрібно буде встановлювати лише на 72 години та не потрібно буде регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото.

Зв'язок