Як визначається безкоштовна норма ручної поклажі при польоті різними авіакомпаніями

Під час подорожей пасажири стикаються з ситуаціями, коли квиток виписала одна авіакомпанія під своїм кодом, але фактичним авіаперевізником є ​​інша компанія. Або ж коли квиток включає перельоти відразу декількома авіакомпаніями.

Актуальна норма перевезення багажу вказується в квитку і дійсна для всіх перельотів. А як в таких випадках визначається актуальна норма перевезення ручної поклажі?

Безкоштовна норма ручної поклажі визначається, виходячи з правил авіаперевізника, який фактично виконує рейс. Розглянемо на конкретних прикладах.

Ви купили квиток у Turkish Airlines на рейс Київ-Стамбул з кодом цієї авіакомпанії, але фактичним авіаперевізником виступає МАУ. В такому випадку діє норма МАУ, яка дозволяє провозити один предмет вагою до 7 кг і з габаритами до 55х40х20 см, а також додатково особисту річ з габаритами до 40х30х10 см, якщо тариф включає перевезення багажу.

Аналогічно і в зворотному випадку. Якщо ви купили квиток у МАУ, але фактично рейс виконує Turkish Airlines, діють правила Turkish Airlines. Вона дозволяє провозити в економі один предмет з вагою до 8 кг і з габаритами до 55x40x23 см, а також додатково особисту річ, наприклад, ноутбук або ручну сумку і пакет з товарами, купленими в магазині Duty Free в аеропорту.

Перельоти з пересадкою

Ви купили квиток у KLM з Києва в Нью-Йорк з пересадкою в Амстердамі. Перший сегмент Київ-Амстердам виконує МАУ, другий сегмент – KLM. В такому випадку також діють правила оперуючего перевізника. Це означає, що ви можете взяти на перший рейс ручну поклажу 7 кг згідно правил МАУ, в той час як на другий – 12 кг, відповідно до правил KLM.

Аналогічні правила діють і стосовно комбінацій рейсів інших авіаперевізників. Тому перед вильотом завжди перевіряйте, яка авіакомпанія фактично виконує рейс, і її правила.

Адже може виникнути ситуація, коли, вилетівши з Нью-Йорка в Амстердам KLM, ви зіткнетеся з необхідністю доплатити за ручну поклажу на наступному рейсу МАУ, якщо ця ручна поклажа буде перевищувати встановлені ліміти

Зв'язок